x
yukari cik

            Son dönemin en büyük ilgi çeken ve kozmetik ürünlerinin başında gelen likit mat ruj çeşitleri, oldukça beğenilmiş durumdadır. Özellikle normal rujlara göre çok daha uzun süre kalıcılığını koruyan bu ruj çeşitleri, ayrıca özel fırçası sayesinde düzgün bir biçimde sürüldüğünden dolayı hanımlara büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Net ve pürüzsüz bir görüntü sağlayan likit mat rujlar, birçok dış etkiye karşı da normal rujlara göre daha güçlü bir koruma sağlamakta ve herhangi bir dağılma göstermemektedir.


 Her kadın daha güzel görünmek ister. Bunun için de gerekli olan bakım türlerini araştırarak; uygulamaya çalışırlar. Güzel görünmenize katkı sağlayacaklar arasında uzun ve gür kirpiklere sahip olmak da yer almaktadır. Fakat bazı nedenlerden dolayı kirpikler istendiği gibi sağlıklı, gür ve uzun olamazlar. Aşağıda kirpiklerin sağlıksız olmasının sebeplerinin yanı sıra sağlıklı olması için hangi işlemleri uygulamanız gerektiği konusunda bilgiler bulacaksınız.


Tüm farklı kırışıklı kremi çeşitleri kendine has ve özel bir takım maddeler içermekte ve buna göre cilt üzerinde değişiklik faydalar ortaya çıkarmaktadır. Cildin üzerine zaman içerisinde oluşan bir takım kırışıklıkların ve çizgilerin tamamen yok etmede büyük bir katkı sağlayan bu krem çeşitleri günümüzde farklı markalara eşliğinde ve değişik görevler ile piyasa üzerinde bulunmaktadır. Bazı ürünlerin içerisinde C ve E vitaminleri de bulunmaktadır ve bu sayede cildin sıklığı yok olmaya başlamış ise kırışıklıkları düzeltmenin yanı sıra cildi sıkılaştırma konusunda da büyük bir oranda etki yapmaktadır.


Yüzün görsel anlamda estetik bir görünüm yakalamasına doğrudan olmak tanıyan en büyük etkilerden biri olan kaş ve kirpikler için yapılması gereken bakım büyük bir önem taşımaktadır. Daha canlı, parlak ve gür kaş ile kirpikler sayesinde daha güzel bir görsel görünüm elde edilebilir. Bunu sağlamak için ise kaş kirpik bakımı birbirinden farklı markalar eşliğinde üretim ile yapılmış farklı ürünler ile gerçekleştirilmelidir. Özellikle bu konuda kaş ile kirpiklerin köklerine doğrudan nüfus edecek olan kozmetik bakım ürünleri piyasa üzerinde bulunmaktadır ve bu bölgedeki hücrelerin yenilenmesine olarak tanıyarak köklerin daha güçlü bir hale gelmesine fırsat vermektedir.


Göz çevresi çok hassas bir bölgedir. Bu yüzden her kremi ve ürünü uygulamamak gerekmektedir. Hassas olduğu için göz çevresinde zamanla istenmeyen kırışıklıklar oluşmaktadır. Yaş ilerledikçe göz altlarında ve yanlarında kırışmalar gözlenmektedir. Bunun yanı sıra göz altlarında halkalar oluşmaktadır. Uykusuzluk ve yorgunluk nedeni ile halkalar, morluklar ve torbalanmalar oluşmaktadır. Bunun için önce yaşam tarzını değiştirmek gerekmektedir. Düzenli şekilde uyku almak, sigara kahve gibi alışkanlıklardan uzak durmak ve vücudu gerektiği kadar dinlendirmek gerekmektedir. Ayrıca göz çevresi bakımı düzenli olarak yapılarak cildin deformasyonu engellenmektedir.


            Göz çevresi, yüzümüzdeki hassas bölgelerdendir. Gözleri kısmaktan, güneşten ve yaşa bağlı olarak, çizgilerin oluşumu en çok buralardan başlamaktadır. Erken yaşlardan göz çevresi bakımına başlandığında, çizgilerin oluşumunu engellemiş olur. Düzenli olarak, sabah ve akşam göz çevresi kremi kullanıldığında oluşmuş olan çizgilerde de olumlu sonuçlar alınmaktadır. Kuruyan ve nemini kaybeden göz çevrelerinde daha çabuk kırışıklıklar meydana gelmektedir. Sigara, alkol, stres, yaşam tarzı, uykusuzluk etkileri, göz çevresinde hemen fark edilir.


Genel olarak göz altı kırışıklığı daha çok yaş ile birlikte gözlerin alt kısmına çöken ya da kişinin cildine göre değişebilen birtakım problemler bünyesinde ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca dengesiz beslenme, uykusuzluk ve gün içerisinde yaşanan stres ile birlikte gelmiş olan yorgunluk da yine gözaltı kısımlarında birtakım karışıklıkların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Günümüzde gözaltı kırışıklıklarını tamamen ortadan kaldırmak için bu konuda birbirinden farklı krem ve serum çeşitlerinin bulunduğunu söylemek gerekir. Göz altında oluşan kırışıklıklar ile birlikte morluklar ve birtakım halka sorunlarını da tamamen giderme konusunda büyük bir katkı sağlayan bu krem ve serumlar, düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman bu bölgedeki problemleri tamamen yok etme fırsatını vermektedir.


Herkes pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Canlı, ışıl ışıl parlayan, sıkı bir cilt için, erken yaşta cildinize iyi bakım yaparak bunu sağlayabilirsiniz. Düzenli olarak yapılan kırışıklık maskesi ile oluşmuş olan ince çizgileri yok edebilir, kırışıklıkların oluşumunu engelleyebilirsiniz.


Günümüzde cilt sorunları olarak birçok farklı problem ön plana çıkabilmektedir. Bunlar arasında bazı hoş olmayan sivilce ya da lekeler ile birlikte kırışıklıklar veya morluklar ve halkalar gibi değişik problemler hanımların cildinde farklı noktalarda rahatsızlık vermektedir. Elbette bunlardan kurtulmak için artık günümüzde birçok farklı cilt maskesi çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin tamamen doğal bitkisel ham maddeler içeren bir meyve olarak son dönemlerde oldukça fazla kullanılan goji berry krem ve maske çeşitleri, cildin farklı noktalarında derinin iç kısmında doğrudan nüfus ederek hücrelerin yenilenmesine ve daha sıkı bir derinin oluşmasına imkan vermektedir.


Aslına bakılırsa bu sorunun cevabı oldukça geniştir. Zira cilde genel bir anlamda bakmak gerekirse, burada yüz bölgesine yapılan birçok farklı bakım çeşitleri ile birlikte boyun kısmına ya da vücudun farklı bölgelerdeki karışıklık ve sarkıklar ile birlikte birtakım çizgiler için de yine cilt bakımı yapılmaktadır. Örneğin konuya yüz olarak bakılmak gerektiğinde yüz maskeleri cildiniz üzerindeki farklı lekeleri tamamen ortadan kaldırmakta ve daha parlak ve canlı bir yüz görünümü ortaya çıkarmaktadır. Aynı şekilde yine yüz bölgesinde sivilce ve akne gibi problemleri ortadan kaldırmak adına da ve hatta bunları tamamen yok edebilen sonra yine geride kalan izleri de tamamen bitirmek adına farklı cilt bakımı çeşitleri bulunmaktadır.


 Yağlı cildi olan kişiler yüz temizlemek için kullanacakları suyu şu şekilde hazırlayacaklar. Kabın içine 1 litre sıcak su koyup üstüne 1 avuç papatyayı ufalayıp, 10 dakika bekledikten sonra süzüp içine küçük, yumuşak bir havlu batırarak sıkın. Sonrasında yüzünüzü yavaş bir şekilde silin. 5 dakika aynı işlemi uygulamayı sürdürün. İşlemi yüzünüze günde 2 kere uygulayın. İşlem bittikten sonra yüzünüzü doğal olarak evde hazırlayacağınız gül suyu ile silip yüz temizleme işleminizi bitirebilirsiniz.


Başta yüz olmak üzere vücudun birçok farklı noktasında oluşan ve değişik renklerde meydana gelen çiller, özellikle görsel anlamda kişiyi oldukça olumsuz bir etki altına almaktadır. Bunlara günümüzde doğrudan etki eden ve tamamen ortadan kaldıran çok farklı çil kremi çeşitleri bulunmaktadır. Büyük markalar kapsamında satışları olan bu kremler, çillerin yoğun olduğu bölgede düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman, derinin alt kısmına nüfus ederek kökten bir çözüm sunmak suretiyle sivilceleri kısa bir süre içerisinde tamamen yok etmektedir.


 Güneşin zararlı ışınları nedeni ile veya doğum nedeni ile ciltte istenmeyen bazı lekeler oluşmaktadır. Bu lekelerden kurtulmak için bazı kimyasal işlemler yapılmaktadır. Ancak bu işlemler her zaman olumlu sonuçlar vererek lekelerin yok edilmesinde başarılı olmamaktadır. Bazı işlemler sonucunda da lekeler yok edilse bile bir süre sonra cilt lekeleri tekrar çıkmaktadır. Üstelik eskisinden daha kötü bir hal alabilmektedir. Bu yüzden lekelere yapılacak müdahaleler için iyi araştırma yapmak gerekmektedir. Ancak evde doğal ürünlerle kendi yaptığımız maskelerin cilde yan etkileri olmamaktadır.

 


 İnsan vücudunda sonradan belli sebepler ile ortaya çıkan kırışıklıkları önleyebilir ya da azaltabilirsiniz. Peki, bunun için neler yapmanız gerekir? Cevabı aşağıda yer alan makalede bulabilirsiniz.


Cilt Kırışıklığı Oluşmasının Sebepleri

           

            Cilt kırışıklığı oluşmasının başlıca sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

 

 1- Dengeli ve düzenli beslenmemek,

 2- Düzenli spor yapmamak,

 3- Günlük yeterli miktarda su içmemek,


Günümüzde erkek ya da kadın hiç fark etmez en büyük problemlerden biri de cilt üzerindeki çil sorunlarıdır. Özellikle farklı renklerde ortaya çıkan ve aynı zamanda yoğun bir biçimde başta yüz olmak üzere kollarda ya da oyun kısımlarında rahatsız edici bir görsel veren çiller, birçok farklı nedenden ötürü ortaya çıkabilmektedir. Bunlar içerisinde en başta doğuştan gelen sorunlardır. Genetik olarak meydana gelen çiller, özellikle ergenliğe gelindiği zaman daha kötü bir biçimde kendini gösterebilmektedir. Ayrıca doğuştan gelen problemlerin yanı sıra güneş ışınlarının zararları bünyesinde de gelin farklı noktalarında bir takım çiller ya da lekeler meydana gelebilmektedir.


 Akne ya da sivilce olarak bilinen ve birçok kişide doğuştan gelen veya sonradan ortaya çıkabilen bu problemler özellikle yüz bölgelerinde hanımlar adına büyük bir tehlike ortaya çıkarmaktadır. Alın kısımlarında ya da bunun çevresinde çok fazla meydana gelen ve kötü bir görünüm ortaya çıkaran bir takım leke ya da akne ile sivilceler zaman içerisinde eğer çok geç alınırsa iltihaplanmaya doğru da gidebilmektedir. Bu tür problemler için mutlaka tıbbi olarak bir akne maskesi kullanmak büyük bir önem taşımaktadır. Akne ya da sivilce gibi bu tür lekeleri ortadan tamamen kaldırmak için tek yapılması gereken akne maskelerini düzenli bir şekilde cilde uygulamaktır.


SAÇ BAKIM

 

            Saç bakım konusu özellikle kadınlar için çok önemli bir noktadır. Saç kırıkları kabarmalar kötü bir görüntü oluşturabilir. Saç bakım güzelliği en çok etkileyen noktalardan biridir. Saça nasıl şekil verilirse yüz mimiklerine kadar değişim yaratabilir. Peki, bir insan saçı için nasıl bir iyilik yapabilir. Öncelikle saçı sürekli yıkamak doğru değildir. Saçı en çok besleyecek şey kendi oluşturduğu yağıdır. Eğer sağlıklı bir saç görünmesini istiyorsanız 2 ayda bir saç kestirmek en iyi yöntemdir. Kırıkları aldırmak saç için önemli bir noktadır. Eğer saç kremi kullanılacaksa diplere kullanmak çok yanlıştır. Sadece uçlara sürülmesi gerekir. Saç bakım  denilince akla tabii ki mevsim değişiklikleri gelir ve her ne kadar bakım uygulanılırsa uygulansın mevsim değişikliğinden dolayı saçlar bakımsız görünebilir.

 

 GÜZELLİK MASKELERİ

 

            Güzellik maskeleri hem ferah hissettirir hem de sağlıklı bir cilt oluşturur. Ancak güzellik merkezlerinde saatler harcayıp da tonlarca para dökmek ne kadar doğru tartışılır. Evde doğal yöntemlerle de güzellik maskeleri uygulanabilir. İlk maskemiz bal maskesidir. Hazırlanışına bakacak olursak 1 yumurtanın beyazı, 1 damla limon suyu ve tabii ki 1 tatlı kaşığı kadar balın karıştırılmasıyla maske elde edilir. Yüzde 10 dakika durması yeterli olacaktır. Güzellik deyince tabii ki cildi nemlendirmek önemli bir noktadır. Bunun için de yumurtanın sarısı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı bal, 10 damla portakal suyu, kestane unu ve 1 tatlı kaşığı kaymak yeterli olacaktır. 20 dakika uygulanması yeterli olacaktır. Bu şekilde doğal yollarla güzellik maskeleri yapmak mümkündür.

 

 DUDAK BAKIM

 

            Dudak bakım denilince akla güzel bir gülümseme, pürüzsüz dudaklar gelir. Peki, dudak bakım açısından ne yapılabilir. Öncelikle dudak ısırma gibi bir alışkanlık varsa derhal bu alışkanlıktan kurtulmalı insan. Dudağın pul pul dökülmesine sebep olan bu alışkanlık dudağın doğasına zarar veren bir alışkanlıktır. Bunun yanında vücudu susuz bırakmamak gerekir. Çünkü bu susuzluk çatlak oluşturur. Eğer dudak bakım ürünü kullanılacaksa bunun doğal yağlar içermesine dikkat edilmelidir. Dudaklar için en iyi bakım peeling yapılmasıdır.

 

T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.